Jälgi oma

keha reegleid.

Niipea, kui sinu laps pärast sündi teeb sinu rinnal algust söömisega, alustavad teie piimanäärmed tööd. Üks hormoon stimuleerib rinnapiima ettevalmistamist, samas kui teine ​​toob kaasa toidu vabastamise. Sinu keha toodab just õige koguse piima, mis on just õigel temperatuuril.

Kui soovid oma last rinnaga toita kauem, ära kasuta lisatoitu - isegi mitte neil hetkedel, kui sinu laps ei söö korralikult ja sa muretsed, et ta ei saa piisavalt toitu. Sinu laps teab täpselt millal ja kui palju rinnapiima ta vajab, et kasvada suureks ja tugevaks. Ja piimanäärmed sinu rindades reageerivad kohe. Hiljemalt kolmandal päeval toodavad rinnad piima vähem. Sama kehtib ka vastupidise stsenaariumi korral. Kui sinu laps kasvab suuremaks ning hakkab tahtma rohkem piima, siis piimakogus vastavalt ka suureneb. Kui laps imeb tugevamalt ja sagedamini rinda, hakkavad piimanäärmed tootma rohkem piima, et rahuldada suurenenud nõudlust.

Asjad, mida peaks alati meeles pidama ajavahemikul, kui toidad last rinnaga: sinu beebi joob-sööb sedasama, mis on sees sinu kehas. Alkohol, sigaretid, ravimid. Seepärast peaksid ise vältima kõike, mis võiks kahjustada sinu tervist - eriti toiduvalikut, mis põhjustab toksiinide salvestumist kehas ning mis võivad sealtkaudu sattuda rinnapiima. Luba endale süüa nii palju, kui soovid. Veendu, et sööd mitmekesist ja tervislikku toitu, milles sisaldub palju puu- ja köögivilju, samuti piimatooteid, mune, liha ja kala. Kuid ole valmis: isegi tervisliku toidu söömisel võib olla ebameeldivaid kõrvalmõjusid. Apelsinid võivad tekitada beebidele ärritust ning küüslauk, kaunviljad, kapsas ja isegi täisteratooted võivad mõnikord põhjustada tõsiseid kõhupuhitusi.